stavba jeskyní |  o solných jeskyních  |  fotogalerie  |  solné sauny  |  reference  |  kontakt

Solné jeskyně...


Je to místnost, která je zbudovaná hlavně ze soli (okolo 16 tun) a jiných ekologických materiálů, které mají za úkol vytvoření a udržení potřebného mikroklima, které je podobné klimatu u Baltického moře. Mikroklima obsahuje jód a jiné mikroelementy, které příznivě působí na zdraví člověka. V Polsku je nyní v provozu již asi 25 objektů tohoto typu, které se těší velkému zájmu klientů.Je třeba zdůraznit nezvykle vysoký vliv mikroklima, které působí v solné jeskyni na lidský organismus. Velké zlepšení zdraví po absolvování cyklů seancí cítí pacienti, kteří se léčí z celé řady různých onemocnění např.:

- nervozita, deprese, únava, snížení imunity   organismu
- nemoci oběhového ústrojí, vysoký krevní tlak,   srdeční choroby, poinfarktové stavy
- všechny choroby dýchacího ústrojí, astma,   alergie, chronický zánět průdušek
- choroby nosu, hrtanu, hrdla, dutin
- dermatologické choroby typu lupenky, choroby   kůže
- hypofunkce štítné žlázy
- choroby zažívacího ústrojí, žaludeční vředy,   vředy na dvanácterníku


Solná jeskyně je v znečistěném okolí místem, kde je možné dýchat zdravý vzduch, který je nasycený mikroelementy cennými pro lidský organizmus. Bez nutnosti výjezdu k moři můžete využívat mikroklima, které je podobné mořskému. Vychází vstříc lidem, kteří chtějí dbát o vlastní zdraví, umožňuje relaxaci i odpočinek.

Mikroklimatická solná jeskyně je moderním řešením, které je jedinečné v ce- losvětovém měřítku, je chráněným patentem a chráněným vzorem.